Szafa dla dziecka

Szafa dla dziecka – poradnik przed zakupowy dla rodziców

Urządzanie pokoju dziecięcego to zawsze wielkie wyzwanie. Wybór każdego elementu jest bardzo trudny, a szafa dla dziecka w sypialni z pewnością nie jest wyjątkiem. Na etapie wyboru pojawia się wiele pytań, od tych najbardziej banalnych i oczywistych, po takie, które zasługują na dokładniejsze zbadanie. Należy do nich między innymi pytanie o bezpieczeństwo materiałów użytych do produkcji mebli.

 

Szafy dla dzieci – różnorodność modeli do wyboru

Kiedy dzieci są małe, trudno jest określić ilościowo przestrzeń naprawdę potrzebną w ich fazach wzrostu. Dlatego najlepiej zaczynać od minimum dwudrzwiowej szafy dla dzieci, ale nie tych małych, które nie mierzą nawet 2 metrów wysokości. Nie daj się zwieść tanim rozwiązaniom, które zwykle mają mniejszą wysokość lub mniejszą głębokość. Jeśli pokój jest wystarczająco duży, warto pomyśleć również o zakupie szafy dla dziecka trzydrzwiowej, ponieważ pozwala ona na przechowywanie pościeli, a także zapewnia dodatkową przestrzeń na przyszłość.

Szafy dla dzieci z drzwiami na zawiasach są ulubionym rozwiązaniem w sypialniach dziecięcych, ponieważ pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Zwłaszcza jeśli polegasz na firmach, które realizują projekty na zamówienie, dzięki rozwiązaniom na zawiasach możesz uzyskać naprawdę skrojoną na miarę szafę, która zajmuje każdy dostępny centymetr w sypialni.

Gdy decydujesz się na zakup szafa do pokoju dziecięcego, należy zwrócić uwagę na wielkość drzwi. W rzeczywistości oprócz głębokości szafy należy wziąć pod uwagę również to, że drzwi, kiedy będą otwarte powinny zostawić miejsce na swobodne przejście. Tak więc szafa stojąca obok łóżka musi mieć odstępy co najmniej 70-80 cm.

 

Drewniana szafa – przeczytaj, dlaczego to najlepszy wybór

Szafy dla dzieci przesuwne są zazwyczaj używane w małych lub wąskich sypialniach. Tak naprawdę możliwość otwierania jednych drzwi nad drugimi eliminuje potrzebę pozostawiania dużej przestrzeni między łóżkiem a szafą. Uważaj jednak, aby szafa przesuwna nie była modułowa, a wersja dwudrzwiowa jest już szersza niż w przypadku dwudrzwiowej szafy dla dzieci, na zawiasach.

  Oferty internetu – duża konkurencja

Drewniana szafa dla dziecka jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na materiały wykorzystane do jej zbudowania. Zazwyczaj drzewo to pochodzi z certyfikowanych upraw, które nie niszczą naturalnego środowiska. Jednocześnie, co niezwykle ważne, do obórki takiego materiału nie wykorzystuje się chemicznych produktów.

Autor: https://www.pinio.com.pl/